O serwisowaniu

dokładnie czyszczony ma być konkretny samochód. Po dokładnym wyczyszczeniu samochodu powinien on zostać spłukany i osuszony. Oczywiście w warunkach domowych takie osuszanie samochodu będzie polegało na pozostawieniu go na słońcu o

O serwisowaniu

Płukanie i osuszanie samochodu

Każde czyszczenie samochodu może być dokonywane zarówno w warunkach domowych, jak i w myjniach samochodowych. Wszystko zależy od tego, jak dokładnie czyszczony ma być konkretny samochód. Po dokładnym wyczyszczeniu samochodu powinien on zostać spłukany i osuszony. Oczywiście w warunkach domowych takie osuszanie samochodu będzie polegało na pozostawieniu go na słońcu oraz wytarciu go sucha posiadanymi przez właściciela samochodu ściereczkami. Uzupełnieniem dla mycia samochodu może być jego woskowanie. Takie woskowanie bardzo poprawia wygląd samochodu i sprawia, że wygląda on na bardzo zadbany. W razie potrzeby można także sięgnąć po lakier samochodowy i przy jego użyciu zatuszować różne niedoskonałości samochodu.


Montaż samochodowej tapicerki

Samochodowa tapicerka może stanowić ozdobę każdego pojazdu. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że tapicerka produkowana jest z różnych materiałów i trzeba na nią bardzo uważać, żeby nie ulegała żadnym zanieczyszczeniom. Jej czyszczenie może bowiem należeć do trudnych i niewygodnych czynności. Dlatego samochodowa tapicerka bardzo często czyszczona jest w myjniach samochodowych przy wykorzystaniu odpowiednich środków myjących. W przeciwnym razie może być bardzo trudno wyczyścić samochodową tapicerkę. Jeżeli nie uda się jej doczyścić, to może zajść potrzeba wymiany takiej tapicerki. W dokonaniu wyboru nowej tapicerki może pomóc pracownik warsztatu samochodowego. On także zajmie się montażem nowej tapicerki.


Do podstawowych elementów hamulca

Budowa
Szczęki hamulcowe

Do podstawowych elementów hamulca bębnowego zaliczają się:

bęben hamulcowy ? ruchomy człon hamowany.
szczęki hamulcowe ? nieruchomy człon hamujący, wyposażony w okładziny cierne. W trakcie hamowania szczęki naciskane rozpieraczem wykonują niewielki ruch ? obrót o bardzo mały kąt. W standardowych konstrukcjach występują dwie szczęki. Szczęka obracająca się zgodnie z kierunkiem obrotu bębna nazywana jest szczęką współbieżną, natomiast szczęka obracająca się przeciwnie do kierunku obrotu bębna ? szczęką przeciwbieżną.
rozpieracz szczęk ? sterowalny element odpowiedzialny za docisk szczęk do bębna. Najczęściej jest to siłownik hydrauliczny lub element mechaniczny (np. krzywka). W niektórych konstrukcjach stosowana jest większa liczba rozpieraczy. Rozpieraczem steruje zewnętrzny mechanizm sterujący.
sprężyna odciągająca ? element odpowiedzialny za powrót oraz utrzymanie szczęk w pozycji braku styku z bębnem.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hamulec_b%C4%99bnowy